NOWY KWARTALNIK O ENERGII, GOSPODARCE I NOWYCH TECHNOLOGIACH polish energy brief

Zespół

Prof. Wojciech Roszkowski – Fundator Instytutu

Prof. Wojciech Roszkowski – Fundator Instytutu

Polski ekonomista, autor publikacji z zakresu historii Polski XX wieku, profesor nauk humanistycznych (1996), nauczyciel akademicki, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji (2004–2009).

Marcin Roszkowski – Prezes Instytutu Jagiellońskiego

Marcin Roszkowski – Prezes Instytutu Jagiellońskiego

Przedsiębiorca. Poprzednio także pracownik naukowy ISP PAN, wykładowca Collegium Civitas, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP, szef działu PR i rzecznik prasowy Muzeum Powstania Warszawskiego, rzecznik prezydenta Warszawy oraz wicedyrektor Biura Spraw Międzynarodowych w Kancelarii Prezydenta RP. Główne kierunki badań: energetyka odnawialna, studia strategiczne i stosunki międzynarodowe.

Wojciech Jakóbik – Redaktor Naczelny BiznesAlert.pl

Wojciech Jakóbik – Redaktor Naczelny BiznesAlert.pl

Analityk sektora energetycznego. Redaktor naczelny BiznesAlert.pl. Absolwent politologii i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowania: energetyka, bezpieczeństwo, stosunki międzynarodowe.

Kamil Moskwik - Dyrektor Wykonawczy

Kamil Moskwik - Dyrektor Wykonawczy

Autor analiz, raportów biznesowych oraz artykułów naukowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w polskich i zagranicznych korporacjach, współpracował także z Polskim Instytutem Geologicznym – Instytutem Badawczym, Polską Akademią Nauk – Centrum zastosowań matematyki i inżynierii systemów, Instytutem Sobieskiego. Obecnie związany z Instytutem Jagiellońskim. Kluczowe kompetencje Kamila, wpisują się w obszar modelowania matematycznego, analityki biznesowej oraz doradztwa strategicznego.

Piotr Perzyna - Dyrektor Wydawnictw

Piotr Perzyna - Dyrektor Wydawnictw

Projektant wydawnictw prasowych, magazynów i książek, producent i wydawca. Specjalizuje się w projektowaniu publikacji o tematyce gospodarczej. Wcześniej dyrektor artystyczny wielu tytułów prasowych  i koordynator produkcji w wydawnictwach. Laureat dwóch prestiżowych nagród Grand Front za najlepsze okładki prasowe, przyznawanych przez Izbę Wydawców Prasy.

Marek Lachowicz

Marek Lachowicz

Główny analityk Instytutu. Współzałożyciel i redaktor naczelny PolishBrief. Autor licznych opracowań tworzonych na zlecenie instytucji oraz przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych, w tym Komisji Europejskiej. Zainteresowania zawodowe to data science oraz ekonometria.

Krystian Krupa

Krystian Krupa

Ekspert w zakresie energetyki i infrastruktury. Posiada ponad 12 lat doświadczenia łączącego pracę w elektroenergetyce i doradztwie na terenie Polski i Australii w rolach analitycznych i menedżerskich. Autor modeli fundamentalnych, analiz i raportów biznesowych, artykułów naukowych oraz wystąpień konferencyjnych. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Nottingham Trent University oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Paweł Wróbel

Paweł Wróbel

Ekspert ds. regulacji UE z 15-letnim doświadczeniem pracy w Brukseli, w tym 5 lat pracy w Komisji Europejskiej, 5 lat w Parlamencie Europejskim oraz 5 lat dla sektora energetycznego. Specjalizuje się w polityce energetycznej, klimatycznej, środowiskowej, a także unijnym budżecie. Założyciel i szef firmy konsultingowej „Gate Brussels”. W latach 2015-2018 pracował jako Dyrektor Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej (PKEE) w Brukseli reprezentując interesy sektora elektroenergetycznego. Wcześniej w latach 2010-2015 pracował w dwóch gabinetach Komisarzy ds. budżetu UE, a także w Dyrektoriacie KE ds. budżetu – zajmując się regulacjami energetycznymi, klimatycznymi i środowiskowymi. Uczestniczył w pracach i negocjacjach wielu unijnych regulacji tworzących ramy prawne dla sektora energetycznego, m.in. EU ETS, Dyrektywy OZE, Dyrektywy nt. efektywności energetycznej, rozporządzenia i dyrektywy dot. rynku energii elektrycznej, a także wieloletnich budżetów UE 2014-2020 oraz 2021-2027. Współpracownik BiznesAlert.pl autor analiz z zakresu unijnej polityki klimatycznej i energetycznej.

Emanuel Wanat

Emanuel Wanat

Starszy prawnik kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr sp.k. i członek Komitetu Arbitrażowego przy Sądzie Arbitrażowy Lewiatan. Zbierał doświadczenie pracując m.in. w Londynie, Paryżu, na bliskim Wschodzie i oczywiście w Warszawie. Specjalizacja: nowe technologie, e-commerce, IP, infrastruktura i spory sądowe/arbitrażowe. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie pracuje nad doktoratem na temat kryptowalut.

Krystian Kowalewski

Krystian Kowalewski

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie w Akademii Leona Koźmińskiego przygotowuje doktorat poświęcony zmianom w organizacji europejskiego rynku kolejowych usług pasażerskich. Zawodowo związany z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi. W przeszłości pracował min. w PKP PLK i wiodących polskich kancelariach prawnych. Współpracował również z EY Advisory.

Specjalizacja: regulacja sektorowa ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetycznego (elektroenergetyka, OZE, magazyny energii, elektromobilność) i kolejowego (organizacja rynku przewozów pasażerskich i towarowych, zarządzanie infrastrukturą), prawo Unii Europejskiej (implementacja unijnych aktów prawnych do krajowego porządku, bezpośrednie stosowanie prawa UE), zagadnienia klimatyczne, ramy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

Dr Artur Bartoszewicz

Dr Artur Bartoszewicz

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego (Studia magisterskie Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze) oraz Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (Studia Podyplomowe Public Relations). Ekspert w obszarach: Planowanie i programowanie wieloletnie w standardach Unii Europejskiej oraz metodyka krajowa; Multilevel governance – wielopoziomowe rządzenie, w tym polityki i strategie oraz integracja ładu administracyjno-regulacyjnego; Rozwój regionalny i rozwój miast. Wykładowca m.in. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Rudyszyn

Piotr Rudyszyn

Studiował Architekturę na Technicznym Uniwersytecie we Wiedniu oraz odnawialne źródła energii na kursie podyplomowym Wind Studium  na Uniwersytecie w Oldenburgu. Uczestnik wielu zagranicznych szkoleń i kursów specjalistycznych w dziedziny energetyki i ciepłownictwa, negocjacji społecznych. Założyciel organizacji branżowej PV Polska. Uczestnik projektów badawczo naukowych.

Od 1996 projektuje elektrownie wiatrowe, słoneczne i ciepłownie. Uczestniczył jako projektant i nadzór w ponad stu projektach. Posiada uprawnienia branżowe. Jest autorem prognoz i analiz dla projektów OZE i ciepłowniczych. Jest audytorem bankowym, wykonywał wiele ocen Due Diligence projektów energetycznych w Polsce i za granicą dla inwestorów i funduszy inwestycyjnych. Doradca kilku samorządów terytorialnych. Autor wielu publikacji i artykułów z dziedziny energetyki odnawialnej i ciepłownictwa, hydrolizy oraz magazynowania energii

Wojciech Płachetka

Wojciech Płachetka

Prawnik, specjalista ds. publicznego prawa gospodarczego, przedsiębiorca działający w branży energetycznej, działacz społeczny, współautor raportów i artykułów branżowych oraz prelegent licznych szkoleń i konferencji.

Patrycja Rapacka

Patrycja Rapacka

Redaktor BiznesAlert.pl i PolishBrief.pl. Politolog, analityk, social media manager. Studentka Politechniki Gdańskiej na kierunku morska energetyka wiatrowa. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku politologia oraz WSSE w Gdańsku na kierunku zarządzanie. Zainteresowania: transformacja energetyczna w Europie Środkowo-Wschodniej, odnawialne źródła energii, morska energetyka wiatrowa, energetyka jądrowa, polityka energetyczna Rosji. 

Maciej Gacki

Maciej Gacki

Analityk, student energetyki na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W swojej pracy łączy wiedzę zdobytą na uczelni technicznej z ekonomią.

Bartłomiej Sawicki

Bartłomiej Sawicki

Redaktor BiznesAlert.pl. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie na kierunku dziennikarstwo multimedialne i serwisy społecznościowe oraz studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku zarządzie w sektorze naftowym i gazowniczym. Obszar zainteresowań: niekonwencjonalne źródła węglowodorów oraz obszar pojugosłowiański.

Mariusz Marszałkowski

Mariusz Marszałkowski

Redaktor BiznesAlert.pl, w latach 2016-2020 zawodowo związany z College of Europe oraz Centrum Europejskim Natolin, wykładowca Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni na kierunku Stosunki międzynarodowe. Obszar zainteresowań związany z bezpieczeństwem morskim i energetycznym państwa, transformacją polityczną na Ukrainie oraz polityką energetyczną oraz zbrojeniową Federacji Rosyjskiej. Absolwent Akademii Marynarki Wojennej na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Systemy informacyjne w bezpieczeństwie.

Projekt i wykonanie: Sebastian Safian
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności   
OK